Pražský výběr v letním kině

Tři velké akce nás v červnu čekají na Nováku. Tuto sérii odstartuje 14. června legendární skupina Pražský výběr.

V areálu Nového rybníka a letního kina jsme měli v minulosti možnost zažít koncerty mnoha zajímavých, světově známých skupin. V pátek 14. června jste zváni na koncert legendární české skupiny Pražský výběr.

Vzhledem k dlouholeté historii skupiny si koncert užijí všechny věkové skupiny. Těšit se můžeme také na předskokany, Příbramanům dobře známé kapely Pakáš a Origami. „Bude to energií nabitý rockový večer, který odstartuje seriál hudebních vystoupení Příbramského kulturního léta. Na Nováku přivítáme českou hudební legendu Pražský výběr. Považuji za úspěch, že se nám podařilo kapelu přemluvit k vystoupení u nás v Příbrami. Všechny místní i přespolní zvu a spolu s vámi se těším na určitě vynikající hudební zážitek,“ zve na vystoupení místostarosta Jan Konvalinka.


Vstupenky
je možné zajistit za zvýhodněnou cenu 170 korun v předprodeji v síti Ticketstream, v infocentrech: Příbram – Zámeček-Ernestinum, na Dobříši, v Rožmitále pod Třemšínem a milínské knihovně Dr. E. Bořického.

Pražský výběr je česká rocková skupina založená v roce 1976 klávesistou a zpěvákem Michaelem Kocábem. Ve druhé polovině 70. let se orientovala na jazz rock, který byl v té době populární. Na začátku 80. let přistoupila k celkové změně stylu, tehdy působila jako jedna z nejvýznamnějších českých novovlných skupin.
V letech 1983–1986 byl Pražský výběr režimem zakázán, ke koncertování a vydávání alb se mohl vrátit až ve druhé polovině 80. let. Po roce 1989 vystupovala skupina spíše sporadicky, větší množství koncertů znovu pořádala až po roce 2000. Kvůli neshodám mezi dvěma hlavními postavami, Michaelem Kocábem a kytaristou Michalem Pavlíčkem, se skupina v roce 2006 rozpadla. V říjnu 2006 založil Kocáb novou skupinu nazvanou Pražský výběr II, která koncertovala do roku 2009. V roce 2012 byl oznámen reunion Pražského výběru.