O AKCI - NOVÁK FEST 2021

Minulý rok si dala akce Novák FEST nedobrovolnou pauzu nebo spíše byla postavena do „ofsajdu“. Nyní je zpět a všichni věří, že opět pobaví a rozhýbe stovky dětí a rodin. Město Příbram zve všechny v neděli 20. června do areálu Nového rybníku.

Letošní téma je - Příbram pod pěti kruhy. Bude se sportovat a děti si mohou jako odměnu odnést medaile za své sportovní výkony.

Sportovní část akce bude více než bohatá. Návštěvníci v areálu najdou a budou moci vyzkoušet drtivou většinu sportů, které se objeví také na sportovním svátku tohoto roku, který se uskuteční v Tokiu o několik týdnů později.

V Příbrami bude taháků hned několik a každý si přijde na své.

V části pod hrází a na pískovém hřišti pod hrází budou využity fotbalové branky a bude se zde střílet a dávat branky. V tom samém místě bude napnutá síť pro ty, kteří chtějí vyzkoušet volejbal. Partnerem těchto míčových sportů bude horolezecká stěna, kde vyzkouší děti svoji odvahu a sklil.

 Na parkoviště pod minigolfem budou místo aut parkovat milovníci parkuru a také nejmenší fanoušci cyklistiky, kteří si vyzkouší pumptrack. Samotný minigolf bude také otevřen.

 Pokud bychom z tohoto místa šli směrem k „srdci“ areálu, tak bychom potkali basebalisty a také ty, kteří si chtějí vyzkoušet freesbie.

Centrum Novák FESTu bude patřit a ovládat hlasivkami oblíbený sporťák a moderátor Marcel Forejt. Na několika místech v tento den budou na Nováku umístěny stánky s občerstvením a také Food Tracky. Za zmínku v rámci gastra stojí také Fruit Bike-zajímavá disciplína, na které si můžete vyšlapat svůj fresh.

A co najdete v Letním kině? Zde zakotví bojové sporty – karate, MMA a judo. Jejich sousedy pak budou američtí fotbalisté, házenkáři a basketbalisté.

Skatepark bude samozřejmě patřit „skejťákům“, kteří zde předvedou velké parády a také budou učit nejmenší.

Přemýšlíte, zda se na akci objeví lukostřelba, atletika, kanoistika, vzpírání, triatlon a další sporty.? Odpověď je jasná. Ano.

 Svojí účast předběžně potvrdilo také několik sportovních osobností, které by dětem ukázaly, jak správně házet, skákat nebo odpalovat.

 A jak to je s těmi medailemi? Děti u vstupu dostanou kartu, se kterou budou sbírat úspěšně zvládnuté disciplíny.  Na konci dne pak na podiu převezmou svoji medaili.